30.01.2015 - 85 років від дня народження Нестайка Всеволода Зіновійовича (1930-2014), українського прозаїка, драматурга

Видатний український письменник, відомий багатьма творами для дітей, серед яких "Тореадори з Васюківки", "В країні сонячних зайчиків", "Неймовірні пригоди у лісовій школі" не дожив до свого ювілею півроку. Сьогодні, 30 січня, Всеволоду Нестайку виповнилося б 85 років.

Для багатьох українців його "Тореадори з Васюківки" стала улюбленою книжкою дитинства.

Всеволод Нестайко народився 30 січня 1930 року в Бердичеві, Житомирської області. Дитинство у майбутнього письменника було непростим – коли йому було лише три роки, в концтаборі загинув його батько. Після цього родина переїхала до Києва. Коли Всеволоду виповнилося 11 років, почалася війна.

Нестайко так писав про свою тягу до літературної діяльності: "Коли я став по-справжньому дорослим, мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство - догратися, досміятися, добешкетувати… Вихід був один - стати дитячим письменником".

Майже п’ятдесятилітній шлях у дитячій літературі Всеволод Нестайко засвідчив виданням близько сорока книжок: оповідань, казок, повістей і п’єс. І всі свої твори він намагався писати якомога веселіше. Але чи не з найбільшою насолодою, як Всеволод Зіновійович зізнавався сам, він писав про пригоди Яви і Павлуші. Все почалося з двох оповідань – "Пригода в кукурудзі" і "Тореадори з Васюківки", які були надруковані 1963 року. Хлопці виявилися такими меткими й непосидючими, і так сподобались читачам, що за рік з’явилася повість "Пригоди Робінзона Кукурузо". В 1966 році вийшла друга повість про двох бешкетників "Незнайомець з тринадцятої квартири". І, нарешті, — повість "Таємниця трьох невідомих", що й склали разом роман-трилогію "Тореадори з Васюківки".