Національний мультипредметний тест 2022

/Files/images/foto_na_sayt/1/photo_5380008865879407917_y.jpg

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:

1. З української мови;

2. З математики;

3. З історії України.

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Потрібно звернути увагу, що у відповідній програмі має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

· «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;

· «Лексикологія. Фразеологія»;

· «Будова слова. Словотвір»;

· «Морфологія»;

· «Синтаксис»;

· «Стилістика»;

· «Розвиток мовлення».

Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» буде приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Щодо структури блоку НМТ з української мови.

Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:

· 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;

· 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Потрібно звернути увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) здобувачі освіти знатимуть після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:

· «Числа і вирази»;

· «Рівняння, нерівності і їх системи»;

· «Функції»;

· «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;

· «Планіметрія»;

· «Стереометрія».

Щодо структури блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:

· 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

· 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);

· 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) здобувачі освіти знатимуть після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Як стверджується, завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися відковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут).

Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.

Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме теми:

· Україна в роки Першої світової війни;

· Початок Української революції;

· Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;

· Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;

· Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;

· Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;

· Україна в роки Другої світової війни;

· Україна в перші повоєнні роки;

· Україна в умовах десталінізації;

· Україна в період загострення кризи радянської системи;

· Відновлення незалежності України;

· Становлення України як незалежної держави;

· Творення нової України.

Потрібно звернути увагу, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.

Щодо структури блоку НМТ з історії України?

Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, з-поміж яких:

· 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;

· 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Відповідаючи на питання «Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови, математики, історії України?», передусім треба зазначити, що, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обираючи закладки:

· «Українська мова і література» та «Українська мова»;

відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;

· короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

· телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;

· інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників;

· закладки «Математика» та «Математика (завдання рівня стандарту»;

відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;

· короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

· шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;

· телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;

· інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

· «Історія України»;

відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1, відео №2, відео №3, відео №4, відео №5); Підготовка до ЗНО-2022;

· короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

· тренажер з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти допоможе учасникам краще запам’ятати дати історичних подій, попрацювати онлайн із зображеннями пам’яток із історії України та з тестовими завданнями, що містять зображення історичних персоналій;

· телеграм-бот, що допоможе організувати онлайн навчання відповідно до всеукраїнського розкладу;

· інші ресурси, які допоможуть повторити певні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Вкладення

ЗНО -2022

Наказ МОН від 05.05.2021 №498 "Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Наказ Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 про затвердження календарного плану підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Наказ УЦОЯО № 151 від 01.11.2021 року «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»

Інформація про ЗНО-2022

Інформаційний буклет Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Календарний план ЗНО-2022

Терміни проведення ЗНО-2022

Відповідно до наказу МОН України від 05.05.2021 № 498 зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти проводитиметься з 23 травня до 15 липня 2022 року.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами МОН України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

- фізика – 23 травня,

- хімія – 26 травня,

- українська мова, українська мова і література – 31 травня,

- математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня,

- іспанська мова, німецька мова, французька мови – 6 червня,

- англійська мова – 7 червня,

- історія України – 10 червня,

- географія – 14 червня,

- біологія – 17 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.

Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики сертифікаційних робіт ЗНО, що визначають особливості тестів із кожного предмета.

Кiлькiсть переглядiв: 370