Атестація педагогічних кадрів - це надзвичайно важливий етап у діяльності школи, оскільки вона відіграє основну роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого колективу та педагогічній майстерності вчителя.

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗГІДНО ПОЛОЖЕННЯ ПРО АТЕСТАЦІЮ, ЗАТВЕРДЖЕНОГО НАКАЗОМ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ВІД 09.09.2022 № 805.

Атестація педагогічних працівників – це визнання їх відповідності посаді, яку вони займають, рівня кваліфікації.

Мета атестації:

-активізація творчої професійної діяльності,-стимулювання безперервної спеціальної і загальної освіти,-активізація якісної роботи,-підвищення відповідальності за результати навчання і виховання,-забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної роботи.

Умови атестації

· Має відповідну освіту, що відповідає вимогам, визначеним нормативно-правовими актами в галузі освіти· Виконує посадові обов’язки· Пройшов курси підвищення кваліфікації

Атестація вчителів – складова частина підвищення педагогічної кваліфікації. Вона передбачає підвищення професіоналізму, розвиток творчої активності, стимулювання діяльності, диференційоване оцінювання результатів педагогічної праці.

Атестація, як процес взагалі, базується на принципах :- демократизму- загальності- всебічності- систематичності- колегіальності- доступності та гласності- безперервної освіти та самовдосконалення- морального та матеріального заохочення

Атестація здійснюється на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності шляхом проведення контрольних робіт, зрізів знань учнів, тестування, відвідування уроків, позакласних заходів, врахування думки батьків та учнів. Практичне проведення атестації в педагогічному колективі, постійне її вдосконалення ставить перед керівниками школи багато проблем, вирішення яких залежить від чіткої організації всього процесу атестації з урахуванням особливостей навчального закладу, складу педагогічного та учнівського колективу, навченості, вихованості та розвитку учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 344