Надання психологічної допомоги учасникам освітнього процесу

Як захистити себе в Інтернеті?

Що я знаю про кібербулінг?

Вміємо вирішувати конфлікти!

Булінг у навчальному закладі. Що це таке і як з ним боротись?

Протидія шкідливим звичкам

Вміємо вирішувати конфлікти!

Критерії вибору майбутньої професії

Інформація «Куди можна звернутись у ситуації насильства, булінгу?»

- у своєму закладі освіти – до соціального педагога, практичного психолога, класного керівника, медіатора, вчителя, медичного працівника, шкільного офіцера поліції;
- зверніться за порадою до батьків, до людини, з якою у вас довірливі стосунки (друг або подруга, родичі, вчителі);
- в поліції – до дільничного офіцера поліції, працівників ювенальної превенції;
до працівників служби у справах дітей державної адміністрації;

- неурядових громадських організацій;

- на Національну дитячу «гарячу лінію» за номерами 0 800 500 225 або 116 111 (безкоштовно) в межах України (з понеділка по п’ятницю з 12.00 до 16.00).

Поради соціального педагога "Піклуйся про себе"

Слідкуйте за своїм здоров'ям. Виконуйте фізичні вправи, зробіть 10 присідань. Будь які фізичні вправи сприяють виробленню дофаміну, а цей гормон відповідає за концентрацію уваги, відчуття себе успішним.
Вживайте корисну їжу, по можливості, спіть не менше 8 годин. Це підвищує нашу працездатність та імунітет.
Складіть розпорядок дня і намагайтеся його дотримуватися
Сьогодні ви можете відчувати різні емоції - тривогу, смуток, гнів, страх, почуття розгубленості. Це нормально в ситуації, яка склалася. Вчіться фокусуватися на власних емоціях та переживаннях, проговорювати їх з близькими дорослими, друзями
Виконуйте дихальні практики. Вони захищають від стресу, допомагають попередити емоційні вибухи. Наприклад, "Дихання з долонею", "Кольорове дихання"
Спілкуйтесь з друзями онлайн, щоб відчувати себе ближчими один до одного
Займайтесь своєю улюбленою справою (хоча б 20 хвилин на день). Чергуйте навчання та відпочинок
Підтримуйте оптимістичний погляд на життя
Робіть добрі справи. Допомога іншим - найкращі ліки від тривоги

Відповідальність за свої дії і поведінку у житті, я вже дорослий!

У житті кожна людина робить різні справи: добрі та не зовсім, погані і просто жахливі. Зазвичай вона бажає іншим добра, але інколи вчинки людини бувають недостойними її поведінки.
Діти, коли збираєтесь, щось зробити, думайте про наслідки свого вчинку.
Чи не заподієте ви своїм вчинком шкоди тим, хто поряд з вами.
Іноді безтурботність, байдужість призводить до тих наслідків, які вже не можна виправити чи замінити.
Будьте уважними одне до одного, захищайте слабших за вас.
Дружіть із природою, це принесе вам радість і задоволення.
Живіть так, щоб не було соромно за свої вчинки.
"Посієш вчинок - пожнеш звичку,
посієш звичку - пожнеш характер,
посієш характер - пожнешь долю".

Запам'ятайте цю народну мудрість